3Way 4way Automotive Car Battery Screw Down Fuse Holder for ANS AFS ANF
Product Details:
| Place of Origin: | Guangdong, China |
| Brand Name: | tianrui |
| Model Number: | TR |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 50 |
|---|
|
Detail Information |
|||
| Breaking Capacity: | Low | Ampere: | 200A |
|---|---|---|---|
| Voltage: | 32V | Size: | ANS/midi |
| Material: | Plastic,metal | Mounting Hole: | 6mm |
| Fuse Type: | ANS/Midi | Operating Temp: | -40 To 125℃ |
| Current Rating: | 20A To 200A | Max Voltage: | 48V |
| Color: | Black | Fuse Holder Type: | 3Way 4way |
| Ir Rating: | 200A | Ur Rating: | 32/58VDC |
| Package Quantity: | 100pcs/plastic Bag | ||
| Highlight: | 3way automotive battery fuse holder,4way car screw down fuse holder,bolt on fuse holder for ANS AFS |
||
Product Description
3Way 4way Automotive Car Battery Screw Down Fuse Holder for ANS AFS ANF
High-quality automotive fuse holder designed for reliable electrical protection in vehicle battery systems.
Product Specifications
| Product Name | 3Way 4way Automotive Car Battery Screw Down Fuse Holder for ANS AFS ANF |
| Material | Plastic, Metal |
| Ampere Rating | 200A |
| Voltage | 32V |
| Mounting Hole | 6mm |
| Compatible With | ANS/Midi Fuse |
M5/M6 ANS Fuse Specifications
| Product Name | M5/M6 ANS Fuse |
| Material | Zinc, Copper, Plastic |
| Ampere Rating | 20A to 200A |
| Voltage | 32V to 48V |
| Operating Temperature Range | -40 to 125℃ |
| Package | 100pcs/plastic bag, outside: Carton |
Similar Products
ANS Fuse Holder
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
ANS Fuse Holder
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
2P ANS Fuse Holder
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32V/58DC
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32V/58DC
3P ANS Fuse Holder
Current Rating: 300A
Voltage Rating: 32/58VDC
Current Rating: 300A
Voltage Rating: 32/58VDC
ANS Fuse Holder
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
ANS Fuse Holder
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
Current Rating: 200A
Voltage Rating: 32/58VDC
Packing & Shipping
Company Introduction
DongGuan TianRui Electronics Co., Ltd. specializes in developing, manufacturing and marketing 3Way 4way Automotive Car Battery Screw Down Fuse Holders for ANS AFS ANF and fuse holders with different performance, types and specifications since year 2000. Our products are widely used for the household electric appliances and auto industry.
Frequently Asked Questions
Q: What can I do if I got a broken product from DONGGUAN TIANRUI?
A: First of all please tell us as soon as possible after we send a new one to you immediately but please send the broken product to us. You don't have to worry about the carriage charge we will pay for that.
Q: Are we a trader or manufacturer?
A: Both
Q: Why do you have choose us?
A: High quality. Competitive price. Fast shipping.
Q: Any approval?
A: ROHS of 3Way 4way Automotive Car Battery Screw Down Fuse Holder for ANS AFS ANF
Want to Know more details about this product







