3 Pole 10*38mm Panel Mount Fuse Block Holder With Or Without Case Current Rating 32A
Product Details:
| Place of Origin: | China |
| Brand Name: | Tianrui |
| Certification: | ROHS/UL |
| Model Number: | TR |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 200pcs |
|---|---|
| Price: | Negotiable |
| Delivery Time: | 10-14 days |
| Payment Terms: | 100% TT,Paypal |
| Supply Ability: | 5000pcs every day |
|
Detail Information |
|||
| Current Rating: | 32A | Voltage Rating: | 700V |
|---|---|---|---|
| Material: | Plastitc,brass | Size: | 10*38mm |
| Highlight: | Case Panel Fuse Block Holder,10*38mm Panel Fuse Block Holder,32A Panel Fuse Block Holder |
||
Product Description
| Product | 3P 3 Pole 10*38mm Panel Mount Fuse Block Holder with or Without Case |
| Material | Plastic,Brass |
| For | 10*38mm fuse |
| Current | 32A |
| Voltage | 700V |
| Approval | ROHS/UL |
Photos of 3P 3 Pole 10*38mm Panel Mount Fuse Block Holder with or Without Case
![]()
![]()
![]()
![]()
Relaed types of 3P 3 Pole 10*38mm Panel Mount Fuse Block Holder with or Without Case
![]()
Related types of Photovoltaic Solar Electric Hrc Cutout Circuit Bolt Down Chassis Mount Fuse Holder High Voltage Porcelain HRC Fuse Types
![]()
Company:
DongGuan TianRui Electronics Co., Ltd. is specialized in developing, manufacturing and marketing fuse tube,
Photovoltaic Solar Electric Hrc Cutout Circuit Bolt Down Chassis Mount Fuse Holder High Voltage Porcelain HRC Fuse Types,and fuse holders with different performance, types and specifications since year 2000. Our products are widely used for the household electric appliances and auto industry.
![]()
1Q:What can I do if I got a broken product from DONGGUAN TIANRUI?
A:First of all please tell us as soon as possible after we send a new one to you immediately but please send the broken product to us.You don't have to worry about the carriage charge we will pay for that.
2Q:Are we a trader or manufacturer?
A:Both
3Q:Why do you have choose us?
A:High quality. Competive price. Fast shipping.
4Q:Any approvals?
A:ROHS/UL of 3P 3 Pole 10*38mm Panel Mount Fuse Block Holder with or Without Case
Contact:
Bonnie Chan
E-mail:admin@tianrui-fuse.com.cn
Mobile:+86-180 2522 7727
Wechat:fusechina
Whatsapp:+86-13712758342
Skype: tianruifuse05






