10x38mm 600V 700V 32A Midget Fuse Blocks Fuse Holder For Class CC Fuse
Product Details:
| Place of Origin: | China |
| Brand Name: | Tianrui |
| Certification: | ROHS/UL |
| Model Number: | TR |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 200pcs |
|---|---|
| Price: | Negotiable |
| Delivery Time: | 10-14 days |
| Payment Terms: | 100% TT,Paypal |
| Supply Ability: | 5000pcs every day |
|
Detail Information |
|||
| Current Rating: | 32A | Voltage Rating: | 700V |
|---|---|---|---|
| Material: | Plastitc,brass | Size: | 10*38mm |
| Highlight: | 600V 32A Midget Fuse Blocks,Class CC Midget Fuse Blocks,10x38mm 700V Midget Fuse Blocks |
||
Product Description
| Product | 10x38mm 600V 700V 32A Midget Fuse Blocks Fuse Holder for Class CC Fuse |
| Material | Plastic,Brass |
| For | 10*38mm fuse |
| Current | 32A |
| Voltage | 700V |
| Approval | ROHS/UL |
Photos of 10x38mm 600V 700V 32A Midget Fuse Blocks Fuse Holder for Class CC Fuse
![]()
![]()
![]()
![]()
Relaed types of 10x38mm 600V 700V 32A Midget Fuse Blocks Fuse Holder for
Class CC Fuse
![]()
Related types of Photovoltaic Solar Electric Hrc Cutout Circuit Bolt Down Chassis Mount Fuse Holder High Voltage Porcelain HRC Fuse Types
![]()
Company:
DongGuan TianRui Electronics Co., Ltd. is specialized in developing, manufacturing and marketing fuse tube,
Photovoltaic Solar Electric Hrc Cutout Circuit Bolt Down Chassis Mount Fuse Holder High Voltage Porcelain HRC Fuse Types,and fuse holders with different performance, types and specifications since year 2000. Our products are widely used for the household electric appliances and auto industry.
![]()
1Q:What can I do if I got a broken product from DONGGUAN TIANRUI?
A:First of all please tell us as soon as possible after we send a new one to you immediately but please send the broken product to us.You don't have to worry about the carriage charge we will pay for that.
2Q:Are we a trader or manufacturer?
A:Both
3Q:Why do you have choose us?
A:High quality. Competive price. Fast shipping.
4Q:Any approvals?
A:ROHS/UL of 10x38mm 600V 700V 32A Midget Fuse Blocks Fuse Holder for Class CC Fuse
Contact:
Bonnie Chan
E-mail:admin@tianrui-fuse.com.cn
Mobile:+86-180 2522 7727
Wechat:fusechina
Whatsapp:+86-13712758342
Skype: tianruifuse05






