15A 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 600V 4.5x12mm 5x12mm High Ampere Fast Time Lag Acting SMD Thermal Fuse Ceramic Fuse
Product Details:
| Place of Origin: | Guangdong,China |
| Brand Name: | Tianrui |
| Model Number: | 1245 1250 |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 2000pcs |
|---|---|
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Carton |
| Delivery Time: | 7 working days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram,Paypal |
| Supply Ability: | 15000pcs per month |
|
Detail Information |
|||
| Ir: | 15A To 100A | Ur: | 32V To 600V |
|---|---|---|---|
| Certification: | ROHS/UL | Material: | Ceramic,brass |
| Highlight: | high ampere SMD thermal fuse,fast acting ceramic fuse,600V surface mount fuse |
||
Product Description
| Product Name |
15A 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 600V 4.5x12mm 5x12mm High Ampere Fast Time Lag Acting SMD Thermal Fuse Ceramic Fuse |
| Rated Current | 10A to 100A |
| Rated Voltage | 32V to 600V |
| Material | Ceramic,brass |
| Approval | ROHS/UL |
| Screw | Steel, Zinc Plated |
| Application |
|
Pictures of 15A 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 600V 4.5x12mm 5x12mm
High Ampere Fast Time Lag Acting SMD Thermal Fuse Ceramic Fuse
![]()
Size(mm)
![]()
Related types of 15A 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 600V 4.5x12mm
5x12mm High Ampere Fast Time Lag Acting SMD Thermal Fuse Ceramic Fuse
![]()
Application
LCD/PDP panel,Power supplyStorage system,Game console,Industrial equipment,LCD monitor,Networking,Telecom system,Automotive,Medical equipment
![]()
![]()
![]()
![]()
Q: How long is your delivery time of 58Vdc Yacht Square Battery Fuse?
A: Generally it is 3 days if the goods are in stock. Or it is 5-10 days if the goods are not in stock, according to the quantity.
Q: Do you provide samples ? is it free or extra ?
A: Yes, we could offer the sample for free charge but do not pay the cost of freight.
Q: What is approval ?
A: ROHS/UL of 15A 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 600V 4.5x12mm 5x12mm High Ampere Fast Time Lag Acting SMD
Thermal Fuse Ceramic Fuse
Contact:
Bonnie Chan
E-mail:admin@tianrui-fuse.com.cn
Mobile/Wechat:+86-180 2522 7727
Whatsapp/Wechat:+86-13712758342




