Motorcycle ATM Blade Fuse Holders PA66 30A Panel Mount Fuse Block
Product Details:
| Place of Origin: | China |
| Model Number: | SL-703H JH-703H JEF-703H |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 1000 |
|---|---|
| Price: | USD $0.15~$0.3 per piece |
| Packaging Details: | Carton |
| Delivery Time: | 10 work days |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 50K pieces per week |
|
Detail Information |
|||
| Item Name: | Blade Fuse Holder | Mount Type: | Panel |
|---|---|---|---|
| Voltage Rating: | 32Vdc | Current Rating: | 30A |
| Applied To: | ATO ATC Standard Medium Blade Fuses | RoHS Compliant: | Yes |
| Body Material: | Nylon | Terminal Material: | Brass |
| Terminal Thickness: | 0.5mm | ||
| Highlight: | Blade Fuse Holders PA66,ATM Blade Fuse Holders,30A Panel Mount Fuse Block |
||
Product Description
SL-703H ATO ATC ATU Plug-in Blade Fuse Holder 32V 30A Panel Mount Fuse Holder JH-703H JEF-703H Fuse Block
Product Description
For ATO ATC Standard Medium Blade Fuses
| Item Name | Fuse Holder |
| Mounting Type | Panel |
| Electrical Rating | 30A 32V |
| Body Color | black |
| Body Size | 24.8x10mm |
| House material | PA66/nylon |
| Terminal material | nickel plated brass |
| MOQ | 1000PCS |
Drawing of SL-703H/JH-703H/JEF-703H Fuse Holder
![]()
![]()
Blade Type Fuse Sizes
![]()
Applications
Car, Boat, Truck, SUV, Motorcycle, etc.
Standard Package:
depends on the cable spec
Shipping Term:
EXW, DDU, DDP, C&F, FOB
Shipping Methods:
International Express, By Air, By Sea
SL-703H ATO ATC ATU Plug-in Blade Fuse Holder 32V 30A Panel Mount Fuse Holder JH-703H JEF-703H Fuse Block







